» Temperaturen i Jels
Del side:
20.279 tilskuere har
set vikingespillet i år

Få nyhederne på mail
Søndag kl. 06
Luft: 16,6°
Vand: 19,1°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her
Afstemning

Er du involveret i frivilligt arbejde i Jels?


Ja

Nej

Nej, bor ikke i Jels




» Tidligere afstemninger

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Søndag kl. 0616,619,1
Søndag kl. 0515,919,2
Søndag kl. 0415,919,2
Søndag kl. 0316,219,5
Søndag kl. 0217,119,5
Søndag kl. 0117,019,6
Søndag kl. 0017,919,6
Lørdag kl. 2319,019,6
Lørdag kl. 2219,619,8
Lørdag kl. 2120,119,8
Lørdag kl. 2020,319,9
Lørdag kl. 1920,619,9
KlokkenLuftVand
Lørdag kl. 1820,320,1
Lørdag kl. 1719,720,1
Lørdag kl. 1625,620,1
Lørdag kl. 1526,620,1
Lørdag kl. 1425,320,0
Lørdag kl. 1325,019,8
Lørdag kl. 1224,919,7
Lørdag kl. 1123,319,7
Lørdag kl. 1021,519,4
Lørdag kl. 0919,119,2
Lørdag kl. 0816,819,1
Lørdag kl. 0715,519,1

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Lørdag15,018,824,919,720,320,1
Fredag17,219,517,619,822,021,3
Torsdag11,318,225,520,125,320,6
Onsdag12,117,821,819,022,221,3
Tirsdag13,017,217,018,020,421,7
Mandag12,117,314,517,217,619,2
Søndag12,718,115,318,016,318,7

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
Juni14,017,621,118,521,819,3
Maj8,912,914,113,614,514,5
April5,38,911,79,613,610,0
Marts5,35,27,95,77,25,9
Februar3,02,14,82,14,62,3
Januar1,42,63,12,62,52,6
December6,14,47,04,56,64,4
November5,16,97,17,06,47,1
Oktober8,611,412,111,612,011,8
September11,615,516,216,017,016,5
August14,819,720,420,221,821,0
Juli14,920,622,721,624,123,3

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-8,828/02-2018 kl. 05
Højeste luft temp.35,607/08-2018 kl. 18
Laveste vand temp.0,020/03-2018 kl. 05
Højeste vand temp.26,525/07-2018 kl. 18



Kommende aktiviteter

21/07: Ringguldet - J...
23/07: Guidet tur til...
01/08: LAGERSALG-OPRY...

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

20/07: ADVARSEL.....
17/07: Jels en grøn by
13/07: Forsvundne både

» Flere debatter
Besøg Tandlægerne i Jels´ website her
Besøg Jels Bilers website her
Seneste lopper

05/07: Billet til Par...
12/06: Købes: 80ernes...
09/06: Mørtel i bigba...

» Flere lopper
Jels - Nyheder, billeder og debat på Facebook
Seneste opslag

17/07: Lejebolig søges
14/07: Lejlighed søges
01/07: Hus søges

» Flere opslag
Copyright © 2002-2019 Pro-Plan Interaktiv A/S. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]