» Temperaturen i Jels
Del side:
Få nyhederne på mail
Mandag kl. 10
Luft: 13,3°
Vand: 15,9°
Læs mere om Jels IF her
Læs om Jels Lokalråds planer for Jels her
Afstemning

Er du involveret i frivilligt arbejde i Jels?


Ja

Nej

Nej, bor ikke i Jels




» Tidligere afstemninger

Temperaturen i Jels

Hver time, døgnet rundt, året rundt, bliver luft og vandtemperaturen ved Jels Søbad automatisk aflæst, til glæde for dig som bruger af denne side.

Der er Foreningshuset Jels Søbad og jels.dk der står bag denne tjeneste.

Seneste 24 timer:

KlokkenLuftVand
Mandag kl. 1013,315,9
Mandag kl. 0911,715,8
Mandag kl. 0811,815,9
Mandag kl. 0712,515,9
Mandag kl. 0612,116,1
Mandag kl. 0512,116,1
Mandag kl. 0410,916,1
Mandag kl. 0312,216,1
Mandag kl. 0211,516,2
Mandag kl. 0111,416,2
Mandag kl. 0011,716,3
Søndag kl. 2311,516,3
KlokkenLuftVand
Søndag kl. 2212,716,3
Søndag kl. 2113,316,5
Søndag kl. 2014,316,6
Søndag kl. 1916,216,6
Søndag kl. 1818,016,8
Søndag kl. 1718,216,5
Søndag kl. 1617,516,5
Søndag kl. 1515,516,5
Søndag kl. 1415,716,2
Søndag kl. 1314,716,2
Søndag kl. 1011,015,9
Søndag kl. 098,816,1

Seneste uge:

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
UgedagLuftVandLuftVandLuftVand
Søndag8,116,50,00,018,016,8
Lørdag3,515,517,016,022,017,6
Fredag2,915,916,616,520,018,1
Torsdag7,115,913,916,418,217,3
Onsdag14,317,916,717,415,417,9
Tirsdag13,116,221,516,830,018,7
Mandag15,415,823,316,527,516,9

Seneste måneder (gennemsnit):

Kl. 06:00Kl. 12:00Kl. 18:00
MånedLuftVandLuftVandLuftVand
August15,120,624,121,026,322,0
Juli12,416,918,217,518,818,3
Juni13,618,921,219,722,620,5
Maj6,912,113,513,514,414,6
April3,78,211,59,112,210,0
Marts2,14,77,65,37,65,7
Februar3,94,36,14,45,44,6
Januar5,24,16,24,25,74,3
December4,04,55,84,55,14,5
November5,37,27,07,36,67,3
Oktober8,311,511,411,711,311,8
September11,516,015,916,316,016,6

Rekorder:

RekordTemp.Dato
Laveste luft temp.-8,828/02-2018 kl. 05
Højeste luft temp.37,508/08-2020 kl. 17
Laveste vand temp.0,020/03-2018 kl. 05
Højeste vand temp.26,525/07-2018 kl. 18



Kommende aktiviteter

22/09: strikkecafe
23/09: Gå sammen i Jels
24/09: Spis Sammen

» Flere aktiviteter
Seneste debatter

16/09: Overflyvning a...
23/06: Siv og uønsket...
23/06: Haraldsholmvej...

» Flere debatter
Gratis golf for unge - læs mere her
Besøg Jels Bilers website her
Seneste lopper

07/09: Legekøkken købes
03/07: Tørretumbler t...

» Flere lopper
Jels - Nyheder, billeder og debat på Facebook
Seneste opslag

07/09: Lejligheder ti...
07/08: Søger lejlighed
04/08: efterlysning

» Flere opslag
Copyright © 2002-2020 Pro-Plan Interaktiv A/S. Alle rettigheder forbeholdes.
[ Kontakt jels.dk | Copyright & rettigheder ]